Nowości  Bilety lotnicze  Linie lotnicze  Parking  Transfery  Noclegi    
 


Warszawa-Modlin.pl > 5 milionów pasażerów Ryanair w Modlinie

2015-10-16 5 milionów pasażerów Ryanair w Modlinie

Lotem Ryanair z Londynu Stansted (STN) przyleciał pięciomilionowy pasażer podwarszawskiego lotniska w Modlinie.

Wyróżnionym podróżnym okazała się pani Dorota Ołtarzewska podróżująca razem z mężem i synkiem. Z tej okazji oboje dostali od lotniska voucher na darmowy lot w dwie strony oraz prezenty od partnerów portu.


5 milionowa pasażerka (grafika: Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin)

Ponadto wszyscy pasażerowie tego rejsu przywitani zostali dużym tortem, szampanem oraz drobnymi upominkami lotniskowymi.

"Bardzo się cieszę, jest mi naprawdę miło! Zawsze przylatujemy z mężem do Modlina, mamy stąd tylko 15 minut do domu rodzinnego, który staramy się często odwiedzać. Naprawdę, nie spodziewaliśmy się takiego przyjęcia, na pewno na długo to zapamiętamy." - powiedziała pani Dorota Ołtarzewska, pięciomilionowa pasażerka lotniska.

"Obsłużenie 5 milionów pasażerów w ciągu 3 lat przez nasz port lotniczy jest bardzo dobrym wynikiem jak na polskie warunki. To dowód na ogromny potencjał lotniska, które daje stołecznej aglomeracji szanse na zrównoważony rozwój, czyli nie tylko na południe. Chyba najbardziej satysfakcjonujący jest fakt, że wspólnie z liniami lotniczymi skutecznie przekonujemy Polaków do regularnego podróżowania samolotem. Już 20 proc. naszych pasażerów skorzystało z lotniska w Modlinie co najmniej sześć razy, a niektórzy nawet aż kilkanaście." - powiedział prezes Piotr Okienczyc.

"Współpraca z przewoźnikiem rozwija się bardzo dobrze. Regularnie, co kwartał poszerzamy ofertę połączeń z Modlina o nowe kierunki i zwiększamy częstotliwość lotów, co przekłada się na większy ruch i na coraz większe przychody. Już teraz port odnotowuje zysk na poziomie EBITDA, a w 2017 r. lotnisko osiągnie rentowność i zacznie na siebie zarabiać. Rzadko się zdarza, aby projekt infrastrukturalny zamortyzował się w tak krótkim czasie od uruchomienia." - powiedział Marcin Danił, wiceprezes portu.

Podróżni korzystający z lotniska mają dostęp do oferty handlowej, usługowej i gastronomicznej. Jeszcze w tym roku otwarty zostanie punkt apteczny oraz salonik Sky Lounge, co na obecnym etapie działalności, zakończy proces komercjalizacji terminala.

Zarządca lotniska liczy, że w 2016 roku z portu skorzysta 3 mln osób. W 2018 roku po rozbudowie, lotnisko będzie mogło przyjmować ponad 5 mln podróżnych rocznie.

Obecnie lotnisko w Modlinie dysponuje siatką obejmującą 36 tras.

Na skróty

Warszawa-Modlin.pl na serwisach społecznościowych: