Nowości  Bilety lotnicze  Linie lotnicze  Parking  Transfery  Noclegi    
 


Warszawa-Modlin.pl > Baza operacyjna Ryanair

2014-04-08 Baza operacyjna Ryanair

Największy europejski niskokosztowy przewoźnik lotniczy Ryanair ogłosił, że na lotnisku w Modlinie pod Warszawą powstanie jego baza operacyjna.

"Taka decyzja to potwierdzenie potencjału portu oraz dowód na silną i stabilną współpracę z przewoźnikiem. To także oznacza możliwość powstania nowych miejsc pracy zarówno na lotnisku jak i w jego okolicach." - powiedział Piotr Okienczyc, prezes lotniska w Modlinie.


Boeing 737 w barwach Ryanaira (grafika: Boeing)

Tworzenie baz operacyjnych Ryanair wiąże się z tym, że przewoźnik ten bazuje swoje samoloty na lotnisku. W Modlinie na początek Ryanair zdecydował się na zbazowowanie jednego samolotu pasażerskiego.

Stała obecność samolotu umożliwi to zwiększenie liczby oferowanych lotów na dotychczasowych trasach oraz nowych. Od października 2014 roku liczba lotów wzrośnie z 174 do 265 tygodniowo.

Powstanie także trasa Warszawa Modlin (WMI) - Madryt (MAD), która będzie obsługiwana 4 razy w tygodniu. W sezonie zimowym będzie obsługiwana także tras Warszawa Modlin (WMI) - Shannon (SNN), która została uruchomiona kilka dni temu.

Utworzenie bazy przełoży się także na loty krajowe. Z Modlina do Gdańska loty odbywać się będą 2 razy dziennie. Także z Modlina do Wrocławia oferowanych będzie 2 loty dziennie.

Dzięki bazie Ryanair spodziewa się obsługiwać z i do Modlina ponad 1,9 mln pasażerów rocznie.

Na skróty

Warszawa-Modlin.pl na serwisach społecznościowych: