Nowości  Bilety lotnicze  Linie lotnicze  Parking  Transfery  Noclegi    
 


Warszawa-Modlin.pl > Powrót Ryanair

2013-09-10 Powrót Ryanair

Irlandzkie linie lotnicze Ryanair wracają z Okęcia (Lotnisko Chopina) do Modlina. Pierwsi pasażerowie wylądują w Modlinie już w poniedziałek, 30 września 2013 roku.

"Rozmowy z przewoźnikiem były długie, ale dzięki temu udało nam się wypracować warunki korzystne dla obu stron. Udowodnimy naszym pasażerom, że decyzja o powrocie Ryanaira na nasze lotnisko jest korzystna dla wszystkich." - powiedział Piotr Okienczyc, prezes zarządu lotniska w Modlinie.

19 września 2013 roku, czyli dzień przed powrotem linii Ryanair, operacyjną działalność rozpocznie długo oczekiwany system ILS (CAT I). Umożliwia on lądowania w trudnych warunkach atmosferycznych.

Decyzja o powrocie do Modlina została ogłoszone przez przewoźnika podczas konferencji prasowej we wtorek, która się odbyła w południe 10 września 2013 roku.

Na pasażerów czekać będzie także klimatyzacja w terminalu. Wybudowane zostało także zadaszenie nad ścieżkami przy płycie postojowej.

Z Modlina Ryanair będzie obsługiwał loty na 28 trasach - w tym dwie nowe, do Salonik i Alicante.

Dalej na powrót nie zdecydował się konkurencyjny Wizz Air, który nadal będzie operować z lotniska Warszawa Okęcie (WAW).

Na skróty

Warszawa-Modlin.pl na serwisach społecznościowych: