Nowości  Bilety lotnicze  Linie lotnicze  Parking  Transfery  Noclegi    
 


Warszawa-Modlin.pl > Ryanair do 22 stycznia 2013 na Okęciu zamiast w Modlinie

2013-01-08 Ryanair do 22 stycznia 2013 na Okęciu zamiast w Modlinie

Irlandzkie linie lotnicze Ryanair jeszcze raz przedłużają swoją tymczasową obecności na lotnisko Warszawa Okęcie (WAW) zamiast być w porcie Warszawa Modlin (WMI).

Wcześniej przewoźnik poinformował, że zamiast z Modlina latać będzie z Okęcia do do godziny 23:59 we wtorek 15 stycznia 2013 roku. Teraz jednak data ta została przedłużona także do wtorku i godziny 23:59, ale w dniu 22 stycznia 2013 roku.

Przypomnijmy, że od 22 grudnia 2012 roku lotnisko w Modlinie jest de facto zamknięte z uwagi na uszkodzenia betonowych odcinków pasa startowego (łuszczenie się nawierzchni co może spowodować zassanie się fragmentów betonu do silników odrzutowych). Pięć dni później, 27 grudnia 2012 roku, rozpoczęły się prace naprawcze, które obecnie jeszcze nie zostały ukończone, odebrane przez nadzór budowlany.

Przedłożenie terminu wynika z tego, że we wtorek 8 stycznia 2013 roku przeprowadzono kontrolę przeprowadzonych prac remontowych. Mazowiecki inspektor nadzoru budowlanego stwierdził, że na lotnisku w Modlinie nie wykonano wszystkich koniecznych prac naprawczych uszkodzonego pasa startowego. Efekt? Lotnisko nadal zostanie zamknięte.

Przewoźnik przypomina wszystkim pasażerom, którzy mają zarezerwowane loty do tego czasu, że powinni udać się bezpośrednio na lotnisko Chopina (Okęcie) w Warszawie. Karty pokładowe z i do Warszawy Modlina będą obowiązywać także na lotnisku Okęcie w Warszawie.

Na skróty

Warszawa-Modlin.pl na serwisach społecznościowych: