Nowości  Bilety lotnicze  Linie lotnicze  Parking  Transfery  Noclegi    
 


Warszawa-Modlin.pl > Wizz Air nie wraca do Modlina

2013-07-17 Wizz Air nie wraca do Modlina

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom węgierskie linie lotnicze lotnicze Wizz Air pozostają na lotnisku Warszawa Okęcie (WAW) i nie wrócą się po naprawie pasa na lotnisko Warszawa Modlin (WMI).

Jeszcze niedawno Wizz Air deklarował, że do Modlina wróci 26 października 2013 roku. Teraz rezygnuje z tego i zostaje na Okęciu w Warszawie. Jest niezbyt dobra wiadomość dla zarządzających lotniskiem w Modlinie, gdzie pas startowy został już wyremontowany i gdzie oczekuje się powrotu Wizz Air oraz Ryanair.

Wchodząc kilka lat temu na mazowiecki rynek Wizz Air operował z warszawskiego Okęcia. Po otwarciu lotniska w Modlinie był pierwszym przewoźnikiem, który zdecydował się na przeprowadzkę z Okęcie do Modlina. Loty z Modlina rozpoczął wykonywać począwszy od 18 lipca 2012 roku. Jednakże z powodu zakmnięcia źle wykonanego, kruszącego się pasa startowego w Modlinie pod koniec grudnia 2012 roku ponownie musiał się przenieść z trasami do Okęcia, gdzie działa do dziś. I gdzie pozostanie.

Nie bez znacznia jest także to zgodnie w z cennikiem opłat lotniskowych na Okęciu może liczyć na duże zniżki do opłat za lądowanie oraz wspracie marketingowe. Wraz z bowiem decyzją o stałym zostaniu na Okęciu staje się on niejako ponownie "nowym" przewoźnikiem na tym lotnisku (do tej pory jego loty na Okęciu były traktowane jako przekierowane z Modlina).

Węgierski przewoźnik będzie obsługiwać z warszawskiego Okęcia 20 tras do 14 krajów.

Na skróty

Warszawa-Modlin.pl na serwisach społecznościowych: