Nowości  Bilety lotnicze  Linie lotnicze  Parking  Transfery  Noclegi    
 


Warszawa-Modlin.pl > Wizz Air wraca na Okęcie z jedną trasą

2012-12-10 Wizz Air wraca na Okęcie z jedną trasą

Węgierskie tanie linie lotnicze Wizz Air podjęły decyzję o przeniesieniu lotów do Budapesztu z Modlina na Okęcie. Powód? Brak ILS-a.

Loty zostaną przeniesione już od 21 grudnia 2012 roku. Połączenie z głównego warszawskiego lotniska będzie obsługiwane cztery razy w tygodniu.

Wizz Air już wcześniej wyrażał swoje rozgoryczenie brakiem w Modlinie systemu precyzyjnego lądowania ILS. Teraz jak widać przeszedł do czynów i na razie z pojedynczą trasą wraca na Okęcie, skąd przeniósł się do Modlina po jego otwarciu.

Przy mgłach i brzydkiej pogodzie w okresie jesieni i zimy brak ILS-a skutkuje to koniecznością przekierowywania na inne lotniska lub odwołania wielu lotów.

W efekcie generuje to koszty. W efekcie Modlin, zamiast być tańszą alternatywą dla Okęcia stanowi większe obciążenie dla przewoźnika.

Przewoźnik przypomina, że przenosząc się z Okęcia do Modlina miał zapewnienie, że instalacja ILS zostanie ukończona do października 2012 roku. Tym czasem port lotniczy twierdzi, że informował o jego uruchomieni wiosną 2013 roku.

Na skróty

Warszawa-Modlin.pl na serwisach społecznościowych: